مقاله تحليل و نقد مبناي انسان‌شناختي تاريخ‌مندي قرآن

مقاله تحليل و نقد مبناي انسان‌شناختي تاريخ‌مندي قرآن

… دانلود …

مقاله تحليل و نقد مبناي انسان‌شناختي تاريخ‌مندي قرآن دارای 34 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تحليل و نقد مبناي انسان‌شناختي تاريخ‌مندي قرآن کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تحليل و نقد مبناي انسان‌شناختي تاريخ‌مندي قرآن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تحليل و نقد مبناي انسان‌شناختي تاريخ‌مندي قرآن :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات : 34

نظریه تاریخ ‏مندی قرآن مدت ‏هاست بحث گرم مجامع علمی است. مراد قایلان این است که عناصر تاریخی مختلفی در شکل‏ گیری قرآن دخیل‏ اند که موجب می‏شود اساس قرآن تاریخ ‏مند متولد شود. منظور از تاریخ‏ مندی در این نظریه آن است که قرآن زاییده شرایط تاریخی، زمانی- مکانی و فرهنگی و انسانی عصر نزول است و با رفتن آن شرایط، آن بخش تأثیرپذیر قرآن از آن شرایط هم به امور تاریخی می‏ پیوندد و کارایی خود را در زمان‏ های دیگر از دست می‏دهد. قایلان به این نظریه مبانی مختلفی برای خود دارند که نویسنده در جای خود آنها را نقد کرده است. مقاله حاضر ضمن تبیین و تحلیل مبنای انسان‏ شناختی تاریخ‏ مندی قرآن به نقد این مبنا، هم از نگاه درون‏ دینی و هم از نگاه برون‏ دینی پرداخته است. به اعتقاد نویسنده تمام شناخت و معرفت پیامبر، به‏ خصوص در حوزه دین و اخذ و ابلاغ وحی و هدایت انسان‏ها فراتاریخ و فارغ از تأثر از شرایط تاریخی است و قرآن از این حیث هرگز از یک کتاب آسمانی الهی به یک کتاب بشری خطاپذیر تنزل نخواهد کرد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله تحليل و نقد مبناي انسان‌شناختي تاريخ‌مندي قرآن روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله تحليل و نقد مبناي انسان‌شناختي تاريخ‌مندي قرآن