مطالعه هيستوشيميايي ظهور و الگوي توزيع چربي قهوه اي در موش نژاد Balb/c

مطالعه هيستوشيميايي ظهور و الگوي توزيع چربي قهوه اي در موش نژاد Balb/c

… دانلود …

مطالعه هيستوشيميايي ظهور و الگوي توزيع چربي قهوه اي در موش نژاد Balb/c دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه هيستوشيميايي ظهور و الگوي توزيع چربي قهوه اي در موش نژاد Balb/c کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مطالعه هيستوشيميايي ظهور و الگوي توزيع چربي قهوه اي در موش نژاد Balb/c،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه هيستوشيميايي ظهور و الگوي توزيع چربي قهوه اي در موش نژاد Balb/c :

سال انتشار : 1384

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : افق دانش

تعداد صفحات : 7

زمینه و هدف: در طی تكامل، دو بافت چربی ظاهر می‌شود كه از نظر مورفولوژی، عروق و توزیع با یكدیگر كاملا متفاوتند. چربی سفید دارای توزیعی گسترده و در تمام نقاط بدن قابل شناسایی است ولی چربی قهوه‌ای دارای پراكندگی محدودی می‌باشد. در جنین انسان نیز چنین بافتهایی قابل ردیابی است ولی در پایان زندگی جنینی میزان این چربی معمولاً كاهش قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد، به طوری كه در افراد بالغ تقریبا از میان می‌رود. مطالعه حاضر با هدف بررسی هیستوشیمیایی ظهور و الگوی توزیع چربی قهوه‌ای در موش انجام شد.روش بررسی: در این مطالعه تجربی (آزمایشگاهی)، از20 موش نوع Balb/c استفاده شد و پس از آمیزش‌یافتن و مشاهده پلاك واژن، روز صفر حاملگی در آنان مشخص گردید. جنین‌ها از روز 18-10حاملگی جمع‌آوری و در فیكساتورهای پارافرمالدئید ، فرمالین، الكل و اسیداستیك قرار داده شدند؛ سپس با استفاده از روش برشهای انجمادی از نمونه‌ها، برشهای سریال تهیه گردید و مورد رنگ‌آمیزی سودان 4و نیل بلوسولفات قرار گرفت. یافته‌ها: اولین علامت ظهور چربی قهوه‌ای در طی روز چهاردهم جنینی در اطراف استخوان شانه و پس از آن پیدایش چربی قهوه‌ای در نقاط دیگری از جمله اطراف آئورت شكمی در طی شانزدهمین روز جنینی مشاهده شد. در طی روز هفدهم در ناحیه ناف كلیه و عروق بزرگ گردن نیز این نوع چربی قابل شناسایی بود اما تجمع عمده آن به صورت دو توده متقارن در حد فاصل دو استخوان شانه قابل ردیابی بود. برای رنگ ‌آمیزی افتراقی چربیها نیز از روش رنگ‌آمیزی نیل بلو سولفات استفاده شد. در طی روز شانزدهم جنینی، حدود 55% از چربی موجود در سلول‌های چربی قهوه‌ای از نوع چربی خنثی و حدود 45% از نوع فسفولیپید و اسیدهای چرب بود اما با گذشت زمان، این وضعیت تغییر كرد، به گونه ای كه از روز اول تا پانزدهم پس از تولد بر میزان چربی خنثی افزوده شد و جایگزینی این نوع چربی نسبت به فسفولیپید و اسیدهای چرب مشهود بود. نتیجه‌ گیری: به نظر می‌رسد که در طی زندگی داخل رحمی، بخشی از سلول‌های تمایز نیافته، با تجمع در اطراف همدیگر، منجر به تشكیل توده ای لوبوله از سلول های اپیتلوئید می‌گردند و به دنبال آن عناصر چربی به صورت قطرات مجزا در قالب بافت چربی قهوه‌ای تكامل می‌یابد، اگرچه ممكن است سلول‌های مزانشیمی به طور مستقیم با ذخیره‌كردن چربی به صورت بافت چربی سفید در آیند.

كلید واژه: چربی قهوه ای، فسفولیپید، اسید چرب، موش

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مطالعه هيستوشيميايي ظهور و الگوي توزيع چربي قهوه اي در موش نژاد Balb/c وارد صفحه فروش فایل دانلودی مطالعه هيستوشيميايي ظهور و الگوي توزيع چربي قهوه اي در موش نژاد Balb/c شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مطالعه هيستوشيميايي ظهور و الگوي توزيع چربي قهوه اي در موش نژاد Balb/c