بررسي تاثير پوسته هاي زيستي بر ويژگي هاي هيدرولوژيکي خاک در مراتع قره قير استان گلستان

بررسي تاثير پوسته هاي زيستي بر ويژگي هاي هيدرولوژيکي خاک در مراتع قره قير استان گلستان

… دانلود …

بررسي تاثير پوسته هاي زيستي بر ويژگي هاي هيدرولوژيکي خاک در مراتع قره قير استان گلستان دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي تاثير پوسته هاي زيستي بر ويژگي هاي هيدرولوژيکي خاک در مراتع قره قير استان گلستان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي تاثير پوسته هاي زيستي بر ويژگي هاي هيدرولوژيکي خاک در مراتع قره قير استان گلستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي تاثير پوسته هاي زيستي بر ويژگي هاي هيدرولوژيکي خاک در مراتع قره قير استان گلستان :

سال انتشار : 1392

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات آب و خاك ايران (علوم كشاورزي ايران)

تعداد صفحات : 7

پوسته های زیستی خاک اجتماعی تنگاتنگ بین ذرات خاک و موجودات زنده، از قبیل سیانوباکتری و جلبک و قارچ و گلسنگ و خزه، در نسبت های مختلف اند که بر سطح خاک یا داخل چند میلی متر فوقانی آن مستقر می شوند. در نتیجه پوشش پوسته های زیستی همچون لایه ای منسجم سطح زمین را می پوشانند و فرایندهای ابتدایی زیست بوم، از جمله تثبیت کربن و نیتروژن آتمسفری، و وضعیت آبی را تحت تاثیر قرار می دهند. این پژوهش به منظور بررسی تاثیر پوسته های زیستی بر شاخص های هیدرولوژیکی خاک در مراتع قره قیر استان گلستان انجام شد. بدین منظور سرعت نفوذپذیری با استفاده از استوانه مضاعف، درصد رطوبت وزنی و قابل دسترس خاک، کربن آلی خاک، و بافت خاک در دو عمق 0 تا 5 و 5 تا 15 سانتی متری دو تیمار پوسته دار و بدون پوسته در چهار ناحیه اندازه گیری شدند. سپس داده ها در قالب طرح آشیانه ای تجزیه وتحلیل و میانگین داده ها با آزمون دانکن مقایسه شد. نتایج نشان داد درصد توزیع ذرات خاک بین دو تیمار تفاوت معنادار ندارد، اما کربن آلی و درصد رطوبت وزنی و قابل دسترس خاک در دو عمق مذکور در تیمار پوسته دار نسبت به تیمار بدون پوسته به طور معنادار بیشتر است. همچنین سرعت نفوذپذیری در تیمار پوسته دار دو برابر تیمار بدون پوسته (به ترتیب 0.16 و 0.081 سانتی متر بر دقیقه) است. در کل می توان نتیجه گرفت پوسته های زیستی موجب بهبود وضعیت آبی خاک می شوند.

كلید واژه: پوسته های زیستی، رطوبت قابل دسترس، نفوذپذیری، وضعیت آبی خاک

اینک شما با جستجوی بررسي تاثير پوسته هاي زيستي بر ويژگي هاي هيدرولوژيکي خاک در مراتع قره قير استان گلستان وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي تاثير پوسته هاي زيستي بر ويژگي هاي هيدرولوژيکي خاک در مراتع قره قير استان گلستان شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي تاثير پوسته هاي زيستي بر ويژگي هاي هيدرولوژيکي خاک در مراتع قره قير استان گلستان